FAQ

Jest nam ono potrzebne po to, abyśmy wiedzieli, że napisaliście list oraz zakupiliście/zrobiliście odpowiedni upominek i są one gotowe do wysyłki. Nie zamierzamy przyglądać się tym prezentom szczegółowo - jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będzie ich kilkaset! Po kilku zdjęciach będziemy mieli zapewne dość. ;)
Wymagamy trzech rzeczy:
1. Wyraźna zawartość przesyłki.
2. Napisany przez Ciebie list (musi być czytelny).
3. Kartka z Twoim loginem, loginem osoby do której piszesz oraz dzisiejszą datą.
Zdjęcie weryfikacyjne Twojej paczki nie zostanie nigdzie opublikowane - służy ono tylko i wyłącznie do weryfikacji przygotowania przesyłki. Zdjęcia z niewyraźnym listem / paczką lub brakiem kartki z Waszym loginem będą odrzucane.
Gdy będziemy tworzyć podsumowanie danej edycji zostanie udostępniona galeria ze zdjęciami otrzymanych przesyłek - będzie nam miło (a także osobie, która wysłała Ci prezent), jeśli Twoje zdjęcie się tam znajdzie! Miło będzie powspominać potem ciekawe prezenty. :) Dodatkowo – będziemy wyciągać konsekwencje od tych, którzy nie wyślą nam zdjęcia otrzymanej przesyłki.
Przede wszystkim jej zawartość. List może zostać zamazany (zgodnie z życzeniem jego autora).
W okolicach 30 - 50 zł (+ koszty przesyłki). Nie zamierzamy sprawdzać ceny upominków, jest to sprawa każdego uczestnika - nie musicie nam pokazywać paragonów, a już tym bardziej ich wysyłać!
Tak, jednak jego wartość musi oscylować w okolicach 30 – 50 zł.
Kiedy zaakceptujemy Twoje zdjęcie weryfikacyjne otrzymasz od nas informację na PW na Wykopie. Od tego momentu będziesz mieć dostępny adres do wysyłki w zakładce "Moja para" w Panelu Uczestnika
Swój adres podasz zaraz po rejestracji, natomiast zostanie on wysłany osobie, która do Ciebie pisze w momencie, gdy zdjęcie przygotowanej przez Ciebie przesyłki zostanie przez nas zweryfikowane oraz gdy przesyłka dla Ciebie będzie gotowa.
Dzięki takiemu zabiegowi Twoje dane nie trafią do tzw. "trolla".
Zdjęcie zawartości przesyłki przygotowanej przez Ciebie musi się pojawić na stronie do 2 grudnia 2017, paczkę musisz wysłać najpóźniej do 5 grudnia 2017. Bardzo prosimy byś nie odkładał/a wszystkiego na ostatnią chwilę! Za spóźnione paczki będziemy wyciągać konsekwencje.
Tak, od tej zasady nie ma ŻADNYCH odstępstw. Odbiorca nie może potwierdzić odbioru paczki, dopóki nadawca nie poda numeru listu przewozowego. Uczestnicy, którzy nie podadzą numeru trackingowego automatycznie trafiają na Czarną Listę.
Pytania prosimy zgłaszać przez formularz kontaktowy na stronie www.wykopoczta.pl (zakładka "Kontakt").
Jeżeli nie jesteś Uczestnikiem Wykopoczty lub/i użytkownikiem serwisu Wykop.pl możesz wysłać email bezpośrednio do osoby, która zajmuje się Wykopocztą: b.gawron [tu małpka] mc24.com.pl
Tak, zgodnie z regulaminem wszyscy biorący udział w wykopoczcie są pełnoletni. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu alkoholu przed wysyłką ;).
Nie - jest to zabronione do momentu, gdy będziemy mieli 100% pewność, że przesyłka dotarła. Zazwyczaj użytkownicy chwalą się na mikroblogu, że otrzymali już przesyłkę, więc uzbrój się w cierpliwość i oczekuj na wpis osoby, do której piszesz.
Tak, ale tylko w przypadku, gdy osoba, do której piszesz się na to zgadza. Jeżeli nie to przykro mi, ale musisz wysłać pocztą polską (lub kurierem). Nic nie możemy w tej sprawie zrobić. :(
Należy pamiętać, że ważna jest nie tylko zawartość przesyłki, ale również sposób jej zapakowania. Przesyłka musi zostać zabezpieczona w sposób umożliwiający jej bezpieczne dotarcie do adresata (przesyłkę można zapakować w kopertę z folią bąbelkową, karton (do kupienia na poczcie), lub ewentualnie pudełko po butach (warto na nie coś nakleić, np. papier ozdobny). Fajnie by było gdyby całość prezentowała się estetycznie i w zgodzie z rozumem i godnością człowieka ;). Jeżeli prezent składa się z delikatnych części (szkło, porcelana, itp.) należy pamiętać o owinięciu ich w folie bąbelkową lub inny materiał minimalizujące ewentualne szkody powstałe podczas transportu.
Pamiętaj, że w okresie przedświątecznym kurierzy mają bardzo dużo pracy. Wiąże się to z znacznie zwiększonym ryzykiem niedelikatnego obchodzenia się (delikatnie rzecz ujmując) z naszą paczką przez kurierów. Dlatego - nie oszczędzaj na folii bąbelkowej i innych wypełniaczów - są one bardzo ważne.
Wszystko co Ci przyjdzie do głowy - opowiadanie, wiersz, opisz swoje życie, napisz coś o sobie, napisz recenzje filmu, napisz o pogodzie, poleć jakiś film lub książkę... możliwości jest wiele. Warto również wspomnieć o tym, czy chcesz by treść listu była zamazana na zdjęciu otrzymanej przesyłki.
Zgodnie z Regulaminem Akcji wszystkie osoby biorące udział w zabawie są pełnoletnie.
Dołożyć zawsze można, byleby nic nie ubyło.
Zapisy: 17.11.2017 18:00 - 20.11.2017 23:59
Losowanie: 21.11.2017 18:00
Zdjęcie weryfikacyjne: do 02.12.2017 18:00
Wysyłka paczek: do 05.12.2017 18:00
Zdjęcie otrzymanej przesyłki: do 17.12.2017 18:00
Podsumowanie: 25.12.2017
Owszem, specjalnie dla takich leni ;) zrobiliśmy takowe! Jednak polecamy przeczytanie całości regulaminu.

1. Logujesz się na wykopoczta.pl do dnia 20 listopada 2017 włącznie.
2. Podajesz swoje dane.
3. Czekasz na losowanie par.
4. Odbierasz PW z nickiem osoby wylosowanej.
5. Piszesz list do w/w osoby oraz przygotowujesz dla niej upominek o wartości 30 - 50 zł.
6. Robisz zdjęcie listu (treść nie może być zasłonięta), upominku oraz karteczki z nickiem swoim oraz osoby, do której piszesz.
7. Wgrywasz zdjęcie na naszą stronę do dnia 2 grudnia 2017.
8. Oczekujesz na akceptację zdjęcia przez organizatorów.
9. Wysyłasz swoją przesyłkę do dnia 5 grudnia 2017 oraz podajesz numer trackingowy.
10. Po otrzymaniu swojej przesyłki robisz jej zdjęcie i przesyłasz je nam (tak jak zdjęcie z pkt. 6) do dnia 17 grudnia 2017.
11*. Tworzysz wpis na mirko z informacją o otrzymanej przesyłce.
* Quest opcjonalny.

Wykopoczta na Facebooku

Dołącz do akcji

Panel Uczestnika FAQ Poprzednie edycje Lista Hańby Regulamin Akcji

Harmonogram akcji

XI edycja (Zima 2017)
Rozpoczęcie zapisów: 17.11 18:00
Zakończenie zapisów: 20.11 23:59
Losowanie: 21.11 18:00
Zdjęcie weryfikacyjne: 02.12 18:00
Wysyłka paczek: 05.12 18:00
Zdjęcie otrzymanej paczki: 17.12 18:00
Podsumowanie Edycji: 25.12 18:00